رفتن به محتوای اصلی
x

طرح دستیار فناوری

آغاز ثبت‌نام "طرح دستيار فناوري" در دانشگاه صنعتي اصفهان

وزارت علوم تحقيقات و فناوري با اجرای طرح دستیار فناوری با راهبری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، قصد دارد دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده و توان اشتغال‌پذیری آن‌ها را افزایش دهد.
مدير نوآوري و تجاری‌سازی فناوري دانشگاه صنعتي اصفهان از اجرای طرح دستیار فناوری در دانشگاه صنعتي اصفهان خبر داد.
دكتر محمد صدقي، دررابطه‌با طرح ملي دستيار فناوري گفت: هدف از اجراي اين طرح بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب‌وکار و توسعه فردی، مهارت‌های مرتبط با کارآفرینی، کار تیمی، دانش تجاري و پیش‌گامی در عرصه فناوری و نوآوری است.
مدير مركز نوآوري و تجاری‌سازی فناوري دانشگاه با بيان اينكه فراگیری توانایی‌ها و مهارت‌های موردنیاز بازار کار برای دانشجویان در طول دوران تحصیل از ديگر اهداف اين برنامه ملي است؛ خاطرنشان كرد: دانشجویان با شركت در اين طرح فرصت حضور و فعاليت در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان را خواهند يافت.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتي اصفهان تصريح كرد: این طرح بر اساس هدایت هدفمند آموزه‌های دانشجویان در راستای استفاده کاربردی و کسب تجربه عملی جهت شکل‌گیری دانشگاه جامعه‌محور و کارآفرین است.
وي افزود: بر اساس برنامه‌ای که معاونت فناوري وزارت علوم تنظیم کرده، طرح دستیار فناوری، اهدافی چون افزایش مهارت‌ها و استعدادهای دانشجویان، ارتقای توان پاسخگویی دانشگاه به نیازهای جامعه، تقویت واحدهای فناور با تأمین نیروی انسانی متخصص و توسعه همکاری متقابل پارک علم و فناوری با دانشگاه و در آخر جهت‌دادن به برنامه تحقیق و توسعه واحدهای فناور را دنبال می‌کند.
دكتر صدقي با برشمردن مزاياي وي‍ژه اين طرح بيان داشت: دانشجویان پذيرفته شده در اين طرح، یک دوره زمانی ۶ماهه مهارت‌آموزی و فعالیت فناورانه را در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تجربه می‌کنند و به ازای ۳۰۰ ساعت کار در طول ۶ ماه، ماهیانه مبلغ ۱، ۲ و ۳ میلیون تومان به ترتیب به دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی پرداخت خواهد شد.
مدير نوآوري و تجاری‌سازی فناوري دانشگاه صنعتي اصفهان، فرصت ۶ماهه کارآموزی دانشجويان در شرکت‌های دانش‌بنیان را، سازوکاری براي انتخاب مدیران و کارکنان آینده اين شرکت¬ها از ميان دانشجویان توانمند و مستعد دانست. 
شایان‌ذکر است: دانشجويان تمامي مقاطع تحصيلي می‌توانند تا تاريخ 20 خردادماه، برای دريافت اطلاعات بیشتر و مطالعه آیین¬نامه طرح به سامانه دستیار فناوری به نشاني: (http://www.parkintern.ir) مراجعه  كنند و یا با شماره‌تلفن 33911940 (سرکار خانم صفی خانی) تماس بگيرند.